НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРОЄКТІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
МІЖГАЛУЗЕВИЙ ІНСТИТУТ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА ПЕРЕПІДГОТОВКИ СПЕЦІАЛІСТІВ

Військова підготовка офіцерів запасу

          

ЧЕРГОВИЙ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ ПІДГОТОВКУ ЗА ПРОГРАМОЮ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З ЛЮТОГО 2023 РОКУ!

Детальніше...

          

          

У ПУЕТ відбулось урочисте вручення офіцерських погонів випускникам військової підготовки

Сьомий рік у ПУЕТ здійснюється військова підготовка, основна мета якої – підготувати відданих українському народові, морально стійких, дисциплінованих, професійних офіцерів запасу, які володіють знаннями, уміннями та навичками, необхідними для успішного вирішення завдань під час проходження служби на первинних офіцерських посадах.

06 грудня в Україні відзначають свято – День Збройних Сил України. Уже за доброю традицією напередодні цього свята випускникам військової підготовки ПУЕТ вручають офіцерські погони та присвоюють звання молодшого лейтенанта. Цьогоріч ця подія у житті 15 випускників військової підготовки відбулась з дотриманням діючих карантинних обмежень, але це не зіпсувало урочистості моменту.

Військовослужбовців і молодих захисників Батьківщини, які опанували нелегку майстерність військової справи, із професійним святом, а випускників військової підготовки – з особливою подією – присвоєнням звання молодшого лейтенанта запасу привітав ректор ПУЕТ, професор О. О. Нестуля.

Свою вдячність за надану можливість одночасно з навчанням оволодіти знаннями військової справи від імені усього офіцерського складу висловив випускник Богдан Семигаленко.

Кращі студенти були нагороджені грамотами.

Бажаємо нашим випускникам міцного здоров’я, успіхів у професійній діяльності та мирного неба над головою!

          

Випуск офіцерів запасу 2020

          

Вітання з присвоєнням військового звання "молодший лейтенант" та врученням офіцерських погонів від ректора університету О. О. Нестулі

          

Складання Військової присяги на вірність українському народові

          

Напередодні великого свята у студентів ПУЕТ випускового курсу вийськової підготовки особливий день - складання Військової присяги на вірність українському народові

Отже, приєднуємося до теплих та душевних слів ректора університету Олексія Нестулі з нагоди особливої події в житті наших студентів.

Щиро вітаємо зі  знаменною подією, впевнені, що кожний з вас буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні.

Саме вам продовжувати славні традиції батьків та дідів, охороняти мирну працю та спокій українського народу, бути надійною опорою у розбудові незалежної Української держави та її Збройних Сил. Тож  здоров’я, сил та натхнення вам, будьте завжди вірними народу України та словам військової присяги! Вітаємо майбутніх офіцерів і бажаємо кожному миру та злагоди на рідній землі. Слава Україні! Опубликовано Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

          

У ПУЕТ урочисто вручили погони молодшим лейтенантам та відзначили День Збройних Сил України

Сьомий рік у ПУЕТ здійснюється військова підготовка, основна мета якої підготувати відданих українському народові, морально стійких, дисциплінованих, професійних офіцерів запасу, які володіють знаннями, уміннями та навичками, необхідними для успішного вирішення завдань під час проходження служби на первинних офіцерських посадах.

В університеті в День Збройних сил України вручили погони майже 30 випускникам військової підготовки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Так, привітати молодших лейтенантів запасу 6 грудня прийшли викладачі, рідні та друзі.

Урочистості з нагоди свята, присвоєння первинного військового звання «молодший лейтенант» і вручення погонів студентам, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, розпочав ректор ПУЕТ, професор О. О. Нестуля. Він привітав усіх військовослужбовців та молодих захисників Батьківщини, які опановують нелегку майстерність військової справи, із професійних святом, а випускників - з особливою подією - присвоєнням звання молодшого лейтенанта запасу. Кращі студенти були нагороджені грамотами.

Студенти університету привітали присутніх зі святом патріотичними піснями та віршами.

Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів у професійній діяльності та мирного неба над головою!

          

Турнір із футзалу до відзначення Дня Збройних сил України

5 грудня 2019 року до відзначення Дня Збройних сил України на кафедрі фізичного виховання ПУЕТ був проведений турнір із футзалу серед чоловічих команд військової підготовки з нагоди вшанування пам’яті першого керівника військової підготовки в ПУЕТ В. Л. Гриценка Турнір відбувся у спорткомплексі «Олімп».

За підсумками турніру перемогла команда офіцерського складу (випускників військової підготовки офіцерів запасу):

 • Бутенко Владислав
 • Дробаха Сергій
 • Червяков Денис
 • Федорченко Вячеслав
 • Зірка Владислав

За підсумками турніру інші командні місця визначились так:

ІІ місце - команда курсантів 351 навчального взводу:

 • Заєць Ярослав
 • Хурса Олег
 • Кайдаш Сергій
 • Міщенко Володимир
 • Савченко Дмитро
 • Проценко Владислав

ІІІ місце - команда курсантів 451 навчального взводу:

 • Семигаленко Богдан
 • Гусак Антон
 • Шепеля Анатолій
 • Долголенко Михайло

Особлива подяка кафедрі фізичного виховання за організацію турніру та тренерам команд - старшим викладачам кафедри фізичного виховання ПУЕТ Крафту Володимиру Андрійовичу й Симоненко Наталії Олександрівні.

          

Вітаємо із черговою перемогою в щорічному Обласному військово-патріотичному проекті «Жіночий батальйон»

30 листопада - 1 грудня 2019 року Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації проводило черговий Обласний військово-патріотичний проект «Жіночий батальйон» (зимовий етап) на базі ЗОГ ДЗОВ «Джерело» в с. Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області. Укотре взяла участь у цьому заході й команда студентів військової підготовки ПУЕТ у такому складі: В. Р. Безрідна, Т. Ю. Ткаченко, А. Ю. Міхальова.

Дівчата оволодівали навичками армійського рукопашного бою й «вуличного» самозахисту, тактичної медицини та домедичної допомоги, вивчали бойові завдання десантно-штурмових військ і пройшли воєнізоване орієнтування та пошуковий квест.

Команда нашого університету посіла І місце за перемогу в розділі «Фізична підготовка» і традиційно отримала грамоту та подяку за набуття й удосконалення практичних навичок із військової підготовки. Студентку Ткаченко Тетяну нагородили грамотами за найкращий результат із десантної підготовки, а також за вагомий внесок у напрямі національно-патріотичного виховання, реалізації державної молодіжної політики в Полтавській області.

          

ЩОРІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ ЗАХІД ІЗ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ «ЗАГРАВА»

5–6 жовтня 2019 року збірна команда Полтавського університету економіки і торгівлі брала участь у щорічному Обласному заході з військово-патріотичного виховання молоді «Заграва» серед закладів вищої освіти м. Полтава.

Вітаємо нашу команду, яка за підсумками конкурсів заходу виборола:

 • І місце в конкурсі строю та козацької, військово-патріотичної пісні
 • ІІ місце у змаганнях зі стрільби із гвинтівки
 • ІІІ місце – зі стрільби з пістолета

          

Випускники військової кафедри ПУЕТ присягнули на вірність Українському народові!

27 липня 2019 року випускники військової підготовки Полтавського університету економіки і торгівлі урочисто склали Військову присягу на вірність українському народові. Урочистості проходили на плацу військової частини А3384 м. Полтава. У заході взяли участь керівництво військової частини, проректор із наукової роботи ПУЕТ С. В. Гаркуша, співробітники й викладачі університету, друзі, рідні та близькі студентів.

З вітальним і настановним словом до присутніх звернувся Гаркуша Сергій Володимирович: «Від імені ректорату та науково-педагогічного колективу університету щиро вітаю вас із прийняттям Військової присяги та набуттям повноцінного статусу захисника Вітчизни. Упевнений, що наші студенти стануть гідними офіцерського звання. Тож у добрий час! Бажаю вам щастя, здоров’я й бадьорості духу, мирного неба над головою, упевненості в собі та щасливому майбутньому нашої Батьківщини». Кращі випускники отримали грамоти.

«Ми щиро вдячні викладачам Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, які проводили з нами теоретичні заняття,  командуванню військової частини А3384, ректорату університету за створені умови та надані можливості стати офіцерами. Хочемо завірити наших наставників та батьків, що ми з гордістю будемо нести високе звання захисника України, – промовив майбутній молодший лейтенант Андрій Кравець.

Велика шана та вічна пам’ять полковнику Гриценку Володимиру Леонідовичу, керівнику військової підготовки, який був поряд із курсантами з перших днів навчання та став уособленням яскравого прикладу Людини з великої літери, взірцем офіцерської честі та мужності.

Майбутні офіцери здобули знання із загальновійськових і гуманітарних дисциплін із військово-облікової спеціальності Психологія. Програмою підготовки передбачено лекції, практичні заняття, заняття зі стройової підготовки та польові збори. Під час навчання студенти не тільки осягали глибини військової справи, але й загартовували власний характер.

Уже у грудні 2019 року юнаки та дівчата, які склали присягу, отримають військове звання «молодший лейтенант запасу», що дозволить служити на посадах офіцерського складу Збройних сил України. За останні 5 років ПУЕТ здійснив підготовку понад 200 офіцерів запасу, серед яких більше 40 вже проходять службу в підрозділах силових структур України.

Вітаємо майбутніх офіцерів і бажаємо миру та злагоди на рідній землі. Слава Україні!

          

Вітаємо із черговою перемогою в Обласному військово-патріотичному проекті «Жіночий батальйон – Х»

18–19 травня 2019 року Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації проводило ювілейний Обласний військово-патріотичний проект «Жіночий батальйон – Х» на базі ЗОГ ДЗОВ «Джерело» в с. Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області. Укотре взяла участь у цьому заході й команда студентів військової підготовки ПУЕТ у такому складі: Безрідна В. Р., Єременко А. О., Пидан Р. О., Розумій Д. С., Серідко О. О. та старший лаборант кафедри менеджменту Гуреєва М. Ю.

Дівчата оволодівали навичками снайперської, інженерної та десантної штурмової підготовки, вивчали елементи підготовки до стрибків із парашутом та виучки бійців розвідувальних підрозділів. На військовому полігоні відпрацьовували різноманітні вправи та завдання з вогневої, тактичної та фізичної підготовки, а також вчилися надавати першу медичну допомогу.

Команда нашого університету посіла І місце за перемогу в номінації «Кращий стрілець» і традиційно отримала грамоту та подяку за набуття й удосконалення практичних навичок із військової підготовки та вагомий внесок у напрямі національно-патріотичного виховання, реалізації державної молодіжної політики в Полтавській області.

          

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ПУЕТ ІЗ ПЕРЕМОГОЮ У ВИШКОЛІ «ЗАХИСНИК УКРАЇНИ»

20-21 квітня 2019 року на базі ЗОГ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Джерело», що в с. Клюсівка Новосанжарського району, відбувся Обласний військово-патріотичний вишкіл допризовної молоді «Захисник України», у якому взяли участь понад 150 учасників. Захід проходив за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації.

Студенти ознайомилися з основними напрямами підготовки Національної гвардії України, набули та вдосконалили практичні навички з військової підготовки: тактичної медицини, правил ведення радіообміну, дій у складі мінометного розрахунку, основ мінної безпеки та військової топографії, грали у військово-тактичні ігри, та змагалися за перемогу у воєнізованому кросфіті.

Команда військової підготовки ПУЕТ уже вкотре взяла участь у вишколі у складі Бабенка Станіслава, Безрідної Владислави, Борщенка Дмитра, Бутенка Владислава, Гордієнка Вадима, Дробуша Олександра, Зірки Владислава, Костюкевич Ірини, Кощія Михайла, Кравця Андрія, Кравцова Валентина, Розумій Дарини, Семигаленка Богдана, Сніга Віталія, Шепелі Анатолія, Савченка Дмитра, Міхальової Альбіни, Ауліна Владислава. Наші хлопці та дівчата посіли І місце з гірської підготовки, II місце – з воєнізованого кросфіту, тактичної медицини, дій у складі мінометного розрахунку та III місце – з мінної безпеки, а також отримали грамоту за активну участь та вагомий внесок у реалізацію державної молодіжної політики в Полтавській області. Усі учасники отримали сертифікати.

          

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ – ЗАПОРУКА УСПІХУ У СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Відповідно до навчального плану підготовки офіцерів запасу студентів ПУЕТ, 16 березня 2019 року були проведені практичні заняття в 179-му навчальному центрі військ зв'язку де студенти 351 навчальної групи мали можливість ознайомитися з військовим містечком, структурними підрозділами частини, умовами проживання особового складу, несенням служби та обов’язками посадових осіб добового наряду.

Старший лейтенант Шарлай Максим, заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення, випускник військової підготовки нашого університету 2015 року, поділився тонкощами своєї служби, досвідом ведення відповідної документації та формування в колективі здорового морально-психологічного клімату.

На завершення заняття студенти успішно склали залік з дисципліни «Статути Збройних Сил України».

          

Пам’ятаємо історію свого краю

2 березня 2019 року студенти військової підготовки ПУЕТ ознайомилися з історією Петровського Полтавського кадетського корпусу (який був відкритий у 1840 році), на території якого більш ніж півсторіччя розташовувалося Полтавське вище зенітно-ракетне червонопрапорне училище імені генерала армії М. Ф. Ватутіна. Полковник запасу В. Ф. Новокшонов розповів, що училище здійснило 63 випуски та випустило 17136 офіцерів, серед яких є й наші полтавці. 15 випускників стали генералами, понад 30 – командувачами видами та родами військ. Наші студенти також мали змогу відвідати музей військових конфліктів ХХ сторіччя та дізнатися про мужність, відвагу наших земляків у період війни в Афганістані та локальних конфліктах ХХ сторіччя. Про це їм розповів учасник бойових дій в Афганістані полковник Шкарін В. Д. Всі народи повинні пам’ятати, що горе, яке приносить війна не має кордонів, а сльози дітей і матерів не мають національної належності. Отже, слова Альберта Эйнштейна, противника війни та використання зброї, «Я не знаю, каким оружием будут сражаться в третьей мировой войне, но в четвертой мировой войне будут сражаться палками и камнями» дуже чітко показують сумний вирок гонці озброєння. А нам потрібно робити висновки, добре навчатися та зміцнювати боєздатність нашої держави.

          

Студенти військової підготовки ПУЕТ в музеї історії Полтавської битви відвідали тематичну екскурсію «Велика Північна війна: історії кохання»

16 лютого 2019 року у стінах Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» студенти військової підготовки ознайомилися з давніми звичаями і традиціями українського народу, зокрема з обрядами сватання та одруження. Почули історії кохання відомих історичних особистостей: гетьмана України Богдана Хмельницького та Марусі Чурай, Григорія Сковороди, Пилипа Орлика, Карла ХІІ, Петра І, Августа ІІ Сильного та ін. Особливо вражені були історією романтичних стосунків гетьмана Івана Мазепи і Мотрі Кочубей, яка була відображена на великому екрані за допомогою засобів пісочної анімації. На завершення екскурсії студенти подякували працівникам музею за змістовну, цікаву та професійно проведену екскурсію.

          

СТУДЕНТИ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ПУЕТ УЗЯЛИ УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОМУ ЗАХОДІ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ВИВЕДЕННЮ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

15 лютого 2019 року минає 30 років із дня виведення військ з Афганістану. З нагоди цього ювілею в Палаці дозвілля «Листопад» відбувся урочистий вечір «Прощавай, Афган». Війна тривала 10 років. Вона зламала життя багатьом молодим хлопцям, але, незважаючи ні на що, вони із честю виконали свій військовий обов’язок і залишилися вірними присязі до кінця.

Ця війна оцінюється неоднозначно, але залишається болючою раною. І сьогодні, коли десятки тисяч наших співвітчизників боронять цілісність і незалежність України на її південно-східних рубежах від зовнішньої агресії, серед них є й воїни-афганці, які демонструють та передають свої військові навички та вміння молодим бійцям. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності й відваги, патріотизму та відданості військовій присязі. Вважаємо, випускники військової підготовки будуть гідні своїх батьків

          

Команда ПУЕТ взяла участь у проекті «Жіночий батальйон»

8-9 грудня 2018 року Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації вже увосьме проводився Обласний військово-патріотичний проект «Жіночий батальйон». Захід проходив на базі Медичного центру «Нові Санжари» Національної гвардії України. Програма військово-патріотичного проекту містила ознайомлення з: основними напрямами діяльності національної гвардії України, основами виживання у природних умовах у зимовий період, тактичної медицини, діями у складі мінометного підрозділу, а також охоплювала в себе гірську, індивідуальну підготовку стрілка та снайпера в зимовий період і контрснайперські заходи. Був організований похід у нічний та денний рейди з орієнтуванням на місцевості з виконанням тактичних завдань. Команда ПУЕТ уже вкотре взяла участь у проекті у складі студентів військової підготовки: Тилюк Б. В., Пидан Р. О., Розумій Д. С., Безрідної В. Р., Тилюк А. В. та старшого лаборанта кафедри менеджменту Гуреєвої М. Ю.

Після закінчення заходу команда отримала диплом та подяку за відмінні знання з орієнтування на місцевості, вагомий внесок у напрямі національно-патріотичного виховання та реалізацію державної молодіжної політики в Полтавській області.

          

В університеті урочисто відзначили День Збройних Сил України й День волонтера та вручили погони молодшого лейтенанта запасу

5 грудня 2018 року у приміщенні Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди Дня волонтера та Дня Збройних Сил України, до яких долучилися студенти військової підготовки ПУЕТ. У цей день було приділено велику увагу роботі волонтерів, які відіграють дуже важливу роль, підтримуючи і забезпечуючи нашу армію. Кожен із них свого часу зробив вагомий внесок у боєздатність та продовжує цю діяльність і нині.

У розбудові нашої держави Збройні Сили мають особливе значення, оскільки армія – гарант безпеки та суверенітету країни, а також школа військово-патріотичного виховання громадян.

Шостий рік у ПУЕТ існує військова підготовка, основна мета якої – підготувати відданих українському народові, морально стійких, дисциплінованих, професійних офіцерів запасу, які володіють знаннями, уміннями та навичками, необхідними для успішного вирішення завдань під час проходження служби на первинних офіцерських посадах. На урочистостях у ПУЕТ, присвячених Дню Збройних Сил України, ректор, професор Нестуля О.О. відмітив внесок працівників університету, волонтерів та учасників ООС у боєздатність ЗС, а також студентів, які навчаються на факультеті підготовки офіцерів запасу.

Урочисту церемонію присвоєння первинного військового звання «молодший лейтенант» і вручення погонів студентам, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, розпочав керівник військової підготовки в ПУЕТ, полковник запасу Гриценко В. Л., який зачитав наказ міністра оборони України про присвоєння військового звання та привітав випускників із цією особливою подією.

Студенти університету привітали присутніх зі святом патріотичними піснями та віршами.

Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів у професійній діяльності та мирного неба над головою!

          

Готуємося до навчання на військовій підготовці

На початку вересня 2018 року студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, які виявили бажання пройти військову підготовку та отримати звання офіцера запасу, склали вступний іспит із фізичної, допризивної підготовки та пройшли конкурсний відбір. До складання іспиту поставилися сумлінно й відповідально.

Перше практичне заняття з майбутніми офіцерами провів к. і. н., доцент, полковник, керівник військової підготовки ПУЕТ Гриценко Володимир Леонідович. У вступному слові він привітав студентів із Днем знань та початком навчального року й побажав витримки, стійкості, наполегливості в навчанні.

Бажаємо успіхів!

          

Присяга на вірність Україні

29 липня 2018 року майже 40 випускників військової підготовки ПУЕТ урочисто склали військову присягу на вірність українському народові. Урочисті слова клятви лунали на площі військового містечка цього ранку.

У цьому святковому та хвилюючому заході взяли участь керівництво військової частини А 3384, ректор, співробітники й викладачі університету, друзі, рідні та близькі студентів.

З вітальним і настановним словом до присутніх звернувся ректор університету Олексій Олексійович Нестуля: «Ви – гідні нащадки своїх дідів та прадідів. Щиро радію з того, що ви є студентами військової підготовки Полтавського університету економіки і торгівлі. Упевнений, що наші студенти стануть гідними офіцерами. Тож в добрий час! Бажаю вам щастя, здоров’я і бадьорості духу, мирного неба над головою, упевненості в собі й щасливому майбутньому нашої Вітчизни».

«Завдяки високій професійній підготовці досвідчених викладачів військової підготовки ПУЕТ із кожним роком зростає кількість бажаючих пройти військову підготовку», - говорить провідний фахівець з організації підготовки офіцерів запасу, полковник у відставці Гриценко Володимир Леонідович.

«Ми щиро вдячні Харківському факультету підготовки офіцерів запасу, офіцерам запасу, які проводили з ними теоретичні заняття, офіцерам і прапорщикам військової частини А 3384 за організацію та проведення з ними військового збору та здобуття  практичних навичок», – говорить майбутній молодший лейтенант В’ячеслав Федорченко.

За два роки майбутні офіцери здобули знання із загальновійськових і гуманітарних дисциплін із військово-облікової спеціальності «Соціальна робота». Програмою підготовки передбачено лекції, практичні заняття, заняття зі стройової підготовки та польові збори. Під час навчання студенти не тільки осягали глибини військової справи, але й загартовували власний характер.

Уже у грудні 2018 року юнаки та дівчата, які склали присягу, отримають військове звання «молодший лейтенант запасу», що дозволить їм поступити на військову службу та приєднатися до захисників України.

До речі, за останні чотири роки Університет здійснив підготовку біля 200 офіцерів запасу військово-облікової спеціальності «Соціальна робота», серед яких понад 40 нині вже проходять службу в різних підрозділах силових структур України.

Вітаємо майбутніх офіцерів і бажаємо кожному миру та злагоди на рідній землі. Слава Україні!

          

Святкування 5-ої річниці військової підготовки в ПУЕТ

У рамках програми святкування 57-ої річниці освітньої діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі та 5-ої річниці військової підготовки відбулися урочисті заходи. Зокрема зустріч з випускниками військової підготовки ПУЕТ. Цьогоріч виповнюється 5 років військової підготовки у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за програмою підготовки офіцерів запасу разом з Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба із присвоєнням військового звання «молодший лейтенант запасу».

До дня університету та з нагоди першого ювілею к. і. н. , доцент, полковник, керівник військової підготовки ПУЕТ Гриценко Володимир Леонідович ініціював зустріч з випускниками військової підготовки. Обмін досвідом, історії життєвого та професійного успіху, налагодження партнерських зв’язків – ось далеко не повний перелік напрямів цієї зустрічі. Конструктивний діалог випускників зі студентами, представниками ректорату та викладачами окреслив чимало спільних ідей, проектів, заходів, що будуть реалізовані спільними зусиллями в наступному навчальному році.

«Військова підготовка була, є й буде однією з найважливіших і пріоритетних у формуванні ключових громадянських компетентностей випускника вищого закладу освіти, які лежать в основі особистої та професійної ефективності сучасного українця!», – стверджує керівник військової підготовки ПУЕТ Гриценко В.Л.

Для гостей, студентів та абітурієнтів у холі другого поверху була організована виставка-презентація досягнень, звершень, здобутків освітньої діяльності університету та військової підготовки ПУЕТ. Усі охочі мали змогу ознайомитися з унікальними науковими розробками, результатами міжнародної співпраці, партнерськими обмінами, навчальними та тренінговими розробками та багато іншого. «Університет живе, процвітає та примножує передові освітні традиції, впроваджує міжнародні освітні стандарти, створив унікальне середовище для всебічного розвитку особистісних та професійних якостей  студента – майбутнього фахівця найвищого ґатунку», – ділиться враженнями гість виставки-презентації, Полтавський міський голова  Олександр Федорович Мамай.

Завершував урочистості святковий концерт. Феєрична концертна програма, бездоганний вокал, хореографічні композиції не залишили байдужим жодного із присутніх.

Бажаємо університетській родині миру, добра та реалізації найамбітніших життєвих планів, творчих задумів і наукових звершень, а університету – гідно тримати високу планку лідера сучасної освіти, залишатися взірцем та дороговказом у реформуванні вищої освіти в Україні!

          

Вітаємо студентів військової підготовки ПУЕТ з перемогою у Обласному військово-патріотичному Вишколі допризовної молоді «Захисник України»

Cтуденти військової підготовки ПУЕТ уже вкотре брали участь у вишколі «Захисник України» на базі ПОДОЦ «Маяк» у с. Головач Полтавського району.

Команда ПУЕТ у складі студентів Бабенка С.П., Борисенко М.О., Борщенка Д.І., Бугайчука В.В., Бутенка В.Ю., Гордієнка В.М., Дробуша О.В., Кощія М.П., Максимчука О.О., Малухи В.В., Маргітича Ю.І., Мисюри О.І., Палюха В.А., Руденка А.А., Семигаленка Б.Ю., Тилюк Б.В., Червякова Д.Г., Шепелі А.С. та провідного інженера-програміста сектора програмного забезпечення навчально-наукового інформаційного центру ПУЕТ Рогози C.М. виборола І місце в тактичній грі «Лазертаг».

На дводенний вишкіл зібралося понад сотню курсантів військових кафедр закладів вищої освіти Полтави. Студенти метали гранати, випробували себе на влучність, відчувши вагу зброї, намагалися командою здолати противника. Відпрацьовували специфіку тактики ведення бою в населеному пункті, зокрема один з її елементів – штурм приміщення. Крім того, вчилися облаштовувати переправу через імпровізовану річку в рамках гірської підготовки, розбивати табір у польових умовах та вивчали тактичну медицину з урахуванням специфіки надання допомоги в умовах бойових дій. Усі учасники заходу були нагороджені сертифікатами про проходження курсу військової підготовки.

          

Студенти ПУЕТ відзначили День добровольця

Cтуденти військової підготовки ПУЕТ взяли участь у заходах з нагоди Дня українського добровольця, які відбулися 14 березня 2018 року в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя. На заході вшанували пам’ять загиблих в АТО воїнів добровольчих батальйонів, згадували полтавців, які першими пішли на захист України, та вручили державні нагороди.

          

ПРИСВОЄННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЗВАНЬ ВИПУСКНИКАМ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ПУЕТ

Наказом Міністра оборони України студентам-випускникам військової підготовки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», які навчались за програмою підготовки офіцерів запасу Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба, було присвоєно військове звання «молодший лейтенант запасу».

6 грудня 2017 року до Дня Збройних сил України та з нагоди присвоєння військових звань і вручення погонів молодшого лейтенанта запасу в Полтавському університеті економіки і торгівлі було організовано святковий концерт та урочисті заходи.

Особливу подяку від імені випускників та всього колективу університету висловлюємо к. і. н. , доценту, полковнику Гриценку Володимиру Леонідовичу за багаторічну натхненну та сумлінну роботу з військової підготовки офіцерів запасу. Його педагогічні таланти та мудрі настанови мали формуючий вплив на багато поколінь студентів ПУЕТ.

Ректорат та студентська громада університету щиро вітає випускників військової підготовки із присвоєнням військових звань. Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів у професійній діяльності та мирного неба над головою! 

          

Команда ПУЕТ взяла участь у проекті «Жіночий батальйон»

9-10 грудня 2017 року Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з військово-спортивним центром «Воїн» був реалізований щорічний обласний військово-патріотичний проект «Жіночий батальйон» на базі Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» (с. Головач, Полтавський район).

Студентки військової підготовки ПУЕТ укотре взяли участь у військових тренуваннях. Програма заходу включала:

 1. Основи виживання: облаштування табору в зимовий період
 2. Тактику бою в населеному пункті: штурм, надання допомоги пораненому
 3. Основи ножового бою, прийоми самозахисту без зброї
 4. Військово-тактичний квест
 5. Курс молодшого інструктора з тактики, вогневої підготовки й тактичної медицини

Команда ПУЕТ у складі студентів Тилюк Б. В., Серідко О. О., Затолоцької В. В., Пидан Р. О. та старшого лаборанта кафедри менеджменту ПУЕТ Гуреєвої М. Ю. як кращий знавець зброї отримала грамоту за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання та реалізацію державної молодіжної політики в Полтавській області.

Усі учасники заходу були нагороджені сертифікатами про проходження курсу військової підготовки. 

          

ВІТАЄМО КОМАНДУ ПУЕТ ІЗ ПОЧЕСНИМ ДРУГИМ МІСЦЕМ У ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИХ ЗМАГАННЯХ «ЗАХИСНИК УКРАЇНИ»

Полтавський університет економіки і торгівлі, реалізуючи комплексну стратегію виховання студентської молоді та усвідомлюючи важливість патріотичного й національного виховання молодого покоління, велику увагу приділяє формуванню твердої патріотичної, національної позиції студентів, усвідомленню їх безпосередньої причетності до європейського цивілізаційного поступу України!

Особливу роль у формуванні національних та патріотичних цінностей студентів ПУЕТ відіграє начальник військової кафедри, кандидат історичних наук, доцент, полковник Гриценко Володимир Леонідович. Під його керівництвом команда Полтавського університету економіки і торгівлі гідно представила наш навчальний заклад на військово-патріотичних змаганнях серед освітніх закладів «Захисник України» та посіла почесне друге місце!

Висловлюємо подяку особисто Гриценку В. Л. та студентам-учасникам заходу за  сумлінність у виконанні командної роботи, невичерпне натхнення й неоціненний вклад у патріотичне та національне виховання студентської молоді!

          

Урочистості з нагоди присяги на вірність Батьківщині

Минулими вихідними численна спільнота студентів ПУЕТ святкувала значну подію в їх житті та житті рідних, друзів та наставників. Студенти, які навчались військовій підготовці 2 роки, присягнули на вірність Батьківщині.

За роки навчання юнаки та дівчата пізнали ази військової справи, дізналися про особливості статутного життя офіцерів.

Надзвичайним етапом підготовки, як зізналися наші студенти, були військові збори: це дозволило зануритись їм в армійське життя, пізнати особливий дух патріотизму та військову дисципліну.

Знаменним є й те, що сама подія відбувалася на території військового містечка м. Полтави, коло пам’ятника авіаторам. На плацу біля Вічного вогню в цей день зібралися батьки й рідні студентів, їх друзі та кохані, викладачі університету й польові командири.

Сама святкова атмосфера, піднесений настрій студентів та всіх присутніх говорили про винятковість події, бо присягають на вірність своїй Батьківщині, зазвичай, один раз у житті та залишаються назавжди їй вірними.

Із щирими словами вдячності до польових командирів та військових наставників звернулися батьки, які від усієї душі подякували їм за виконану величезну роботу.

Уперше на урочисту присягу запросили представників української православної церкви. Разом усі присутні провели молебень за майбутніх офіцерів, їх долю та ратну справу.

Тож нехай Бог благословить наших студентів на добрі дії, захищає їх життя від лиха та кривди, збереже їм здоров'я, віру в майбутнє та любов до Батьківщини, подарує добро, здоров’я та благополуччя! 

          

Жіночий батальйон

20-21 травня 2017 року уже вшосте на Полтавщині відбувся обласний військово-патріотичний захід «Жіночий батальйон», на базі ПОДОЦ «Маяк» (с. Головач, Полтавський район), де прийняли участь студентки військової підготовки ПУЕТ, а саме: Костюкевич Ірина, Мазюра Юлія, Мазюра Лілія, Грабовчак Ярослава та Борисенко Марина.

Дівчата ознайомилися з тактикою розвідувально-диверсійних груп, теорією мінної безпеки, та медичною допомогою пораненому в умовах наближених до бойових. Брали участь у військово-патріотичному квесті «Патріот».

Полтавський університет економіки і торгівлі  отримав подяку від організаторів вишколу, а кожна учасниця - сертифікат про проходження навчання.

          

Студенти військової підготовки ПУЕТ прийняли участь в урочистостях до Дня українського добровольця

17 січня цього року Верховна Рада України прийняла постанову про встановлення Дня українського добровольця 14 березня. Саме у цей день у 2014 році зі столичного Майдану добровольці відправилися на Схід. Тому 14 березня в цьому році вперше у театрі ім. М. В. Гоголя відбувся святковий концерт до Дня українського добровольця, на якому і побували студенти військової підготовки ПУЕТ.

Свято розпочалося піснею “Збережи мене в серці своїм”. Хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців АТО.

На святі були присутні керівники Полтавської ОДА та військовий комісар Полтавського обласного комісаріату, які нагородили учасників АТО та волонтерів орденами, нагрудними знаками та грамотами.

          

Урочисте святкування Дня Збройних Сил України

У ПУЕТ відбулося урочисте святкування Дня Збройних Сил України та вручення погонів «молодшого лейтенанта запасу» студентам військової підготовки. На захід завітали офіцери військової частини А3384, військові комісари м. Полтави, полковники запасу та ветерани університету. Привітав зі святом та нагородив почесними грамотами студентів військової підготовки ректор Полтавського університету економіки і торгівлі О. О. Нестуля. Випускникам військової підготовки, які пройшли повний курс військової підготовки, були вручені погони «молодших лейтенантів». 

В добрий путь молоді лейтенанти!

          

Навчання на військовій підготовці

Студенти військової підготовки ПУЕТ набору 2016 року розпочали заняття за новими програмами, якими передбачено збільшення навчального часу на вивчення загальновійськових дисциплін: «Стрілецька зброя», «Радіаційний, хімічний і біологічний захист підрозділів» та ін.

Третій курс навчання придбав військову форму нового зразка, більш придатну для польових занять. Студенти сумлінно опановують як теоретичний,так і практичний курс, а також беруть активну участь у суспільному житті університету та міста. Велику підтримку відчувають майбутні офіцери запасу від керівництва нашого вишу, а саме від ректора університету професора Нестулі Олексія Олексійовича.

 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці
 • Навчання на військовій підготовці

          

Другий випуск офіцерів запасу в ПУЕТ

30 липня 2016 року, біля пам’ятника слави героям-авіаторам,  відбувся  другий випуск офіцерів запасу. Сорок шість студентів Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) пройшли військові збори, склали державні іспити та урочисто присягнули на вірність Україні. Два роки хлопці та дівчата, крім основної професії, проходили військову підготовку, і вже нині дехто з них планує пов’язати своє життя зі службою в силових структурах і Збройних силах України.

Із промовами виступили ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Олексійович Нестуля, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Іванович Степаненко, висловивши теплі та щирі слова привітання на адресу випускників.

Дружня родина ПУЕТ пишається випускниками, дівчатами та хлопцями, які готові стати на захист своєї країни в такий нелегкий для неї час.

Подальших успіхів вам у житті

          

Вітаємо студентів ПУЕТ з успішним складанням вступних випробувань на військову підготовку!

26 травня 2016 року студенти, які виявили бажання вступити на військову підготовку офіцерів запасу, успішно пройшли випробування та конкурсний відбір, що приймали представники Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба разом із викладачами ПУЕТ.

Бажаємо нашим студентам досягти омріяної мети – отримати звання офіцера запасу!

          

Жіночий батальйон-ІV

20-21 травня 2016 року в Головачі Полтавського району відбулися військово-патріотичні навчання «Жіночий батальйон-ІV». Близько сотні різних за віком і статусом дівчат вчилися азам військової підготовки. Вони стріляли з різного виду зброї, опановували невідкладну медичну допомогу, вивчали тактику бою тощо. Активну участь у навчанні взяли студенти військової підготовки університету Костюкевич Ірина, Назарова Анна, Мазюра Лілія, Мазюра Юлія.

За час навчання дівчата засвоїли армійські ази, ознайомились зі стрілецькою зброєю, навчилися правильно розбирати та збирати автомат, споряджати магазин патронами, орієнтуватися на місцевості, користуватися бронежилетом та іншими засобами індивідуального захисту. Вони випробували свої сили під час військово-тактичної гри «Лазертаг».

За три дні курсантки ознайомилися з тактикою поведінки в бою і правилами десантування з військової техніки. Особливо серйозний підхід до організації уроків із першої медичної допомоги. Їх провели «Білі берети», медпрацівники, які працювали в зоні бойових дій.

Такий захід в області проходить вчетверте. Цього разу - під палючим сонцем, а торік дівчат тестувала на стійкість груднева мряка. Відступати ні тоді, ні зараз ніхто й не думав. Що змушує цих дівчат, яким природою закладено нести життя, брати до рук зброю? Когось - проста цікавість, хтось хоче випробувати себе, а хтось насправді відчуває в собі сили виборювати мир на своїй землі.

Так тримати!

          

Урок мужності – зустріч з героями

20 квітня 2016 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся урок мужності.

Матері народжують дітей для щастя і миру. Та кожному  поколінню українців  випадає своя війна. Прадіди й діди врятували світ від фашистської чуми, батьки чесно виконували військовий обов’язок у гарячих точках планети, а від мужності синів, які нині воюють у зоні АТО, залежить цілісність і незалежність держави.

Їх героїзм, любов до батьківщини, відповідальність за спадкоємність наших традицій і готовність захищати наші цінності – сім’ю, рідний дім, малу батьківщину і велику Україну, свободу і гідність мають сьогодні стати уроком для нас.

У нашій історії багато сліз, крові і втрат. Але незмірно більше в ній краси людського подвигу заради життя.

Цього дня в університеті вшануймо пам’ять усіх українських героїв, які загинули у боротьбі за незалежність і єдність нашої держави.

Почесними гостями військово-патріотичного заходу стали:

Заікін Олександр Федорович – інвалід І групи, учасник Великої Вітчизняної війни, який брав участь у звільненні м. Полтава;

Захаренко Микола Григорович, полковник запасу, учасник бойових дій 1979–1981 року в Афганістані;

Лестюхін Валерій Павлович, майор поліції, заступник командира батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава», який 15 квітня був нагороджений наказом міністра внутрішніх справ України, Аваковим Арсеном Борисовичем нагородною зброєю.

Наші прадіди й діди мріяли, щоб Друга світова була останньою війною на їхній землі. Але вперше за 70 літ знову Україна у вогні.

Сьогодні бійці в зоні АТО чесно і віддано виконують свій військовий обов’язок, боронячи наше мирне небо, відстоюють нашу територіальну цілісність і незалежність. У цивільному житті люди різних професій тепер стали воїнами, захисниками, героями.    Вони – теперішній голос нашого сумління, наша гідність, приклад сили і незламності українського духу.

Будьмо гідними своїх предків, будьмо вдячними нашим сучасникам, бережімо волю і незалежність України. Шануймо себе і свою гідність і шанованими будемо іншими.

Дякуємо нашим гостям за їх подвиг, за їх щирі слова. Хай вони для нас усіх будуть уроком мужності!

          

Студенти військової підготовки старанно вивчають військову справу

Студенти університету, які навчаються на факультеті підготовки офіцерів запасу Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба, розпочали заняття у другому семестрі з вивчення дисциплін: «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України», «Теоретичні основи роботи військового соціального працівника», «Загальна тактика», «Стройова підготовка» та інших відповідно до програми навчання. У попередньому семестрі студенти не лише відвідували заняття, але й брали активну участь у військово-патріотичних заходах університету та міста.


Заняття зі стройової підготовки


Заняття зі стрілецької зброї


Полковник Дуб Е. П. проводе заняття з дисципліни «Теоретичні та методичні основи роботи військового соціального працівника».


Полковник Стрижак В. В. проводе заняття  з дисципліни «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України»


Святкування Дня захисника України в театрі ім. М. В. Гоголя


Святкування Дня захисника України в театрі ім. М. В. Гоголя


Майбутній офіцер має бути лідером. Це усвідомлюють студенти, завдяки спілкуванню зі
С. І. Нестулею


Студентам військової підготовки вивчити історію м. Полтава допомагає О. Литвин


Підсумком навчання на військовій кафедрі є вручення довідок про присвоєння військового звання «молодший лейтенант запасу»

Студентки військової кафедри Юля та Ліля Мазюри

Аня Назарова


Студенти військової кафедри взяли участь у військово-патріотичній грі «Жіночий батальйон – ІІІ»

          

«Жіночий батальйон –  III»

12, 13 грудня 2015 року Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації проводило військово-патріотичний захід «Жіночий батальйон – III». Вперше в цьому заході взяли участь студенти військової підготовки ПУЕТ І.І. Костюкевич, Л.О. Мазюра, Ю.О. Мазюра. Дівчата пройшли загальновійськову підготовку, а саме: тактику дій у складі військового підрозділу,  користування військовим спорядженням, вогневу підготовку, основи самозахисту без зброї, основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО).


На бойовому завданні


Ліля і Юля Мазюри                      Іра Костюкевич


          Сертифікат за участь  у навчанні

          

Перший випуск офіцерів запасу в ПУЕТ

28 липня 2015 року, біля пам’ятника слави героям-авіаторам,  відбувся  перший випуск офіцерів запасу. Більше шестидесяти студентів Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) пройшли військові збори, склали державні іспити та урочисто присягнули на вірність Україні. Два роки хлопці та дівчата, крім основної професії, здобували військову підготовку, і вже нині дехто з них планує пов’язати своє життя зі службою в силових структурах і Збройних силах України.

Із промовами виступили ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Олексійович Нестуля, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Іванович Степаненко та ректор Полтавської державної аграрної академії  Валентина Іванівна Аранчій, висловивши теплі та щирі слова привітання на адресу випускників.

Дружня родина ПУЕТ пишається випускниками, дівчатами та хлопцями, які готові стати на захист своєї країни в такий нелегкий для неї час.

Подальших успіхів вам у житті!

          

Військова підготовка студентів ПУЕТ за програмою підготовки офіцерів запасу

Студенти університету, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу, успішно засвоюють програму військової підготовки й беруть активну участь у суспільному житті університету та міста.


Оглядова екскурсія по місту


У Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба


День Збройних Сил України
Театр Гоголя


День соборності України
Листопад

  

  


День закоханих
Музей Полтавської битви


Річниця Небесної сотні
Актова зала університету


Практичні заняття з надання першої медичної допомоги


Музей авіації та космонавтики

          

6 грудня - День Збройних Сил України

Офіційна історія українського війська досить коротка в Незалежній Україні. Насправді Українська армія зародилася кілька століть тому, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах з часів Київської Русі аж до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні солдати й офіцери Збройних сил України гідно продовжують традиції дідів і батьків.

Студенти військової підготовки, майбутні офіцери запасу, сумлінно вивчають військову справу.


Студенти військової кафедри взяли участь у дні  відкритих дверей в університеті


Заняття з предмету «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» проводе п/п-к запасу Фрунт Р.М.


Заняття з предмету «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів» проводе п-к запасу, к.т.н. Гишко Г.Б.


У Харківському університеті повітряних сил


Студенти військової  підготовки відвідали музей дальньої авіації

Щиро вітаємо студентів та викладачів університету з днем Збройних Сил України!

          

Студенти другого курсу навчання на військовій
підготовці  приступили до занять

13 вересня 2014 року студенти другого курсу навчання на військовій підготовці офіцерів запасу приступили до занять. Відповідно до програми підготовки передбачено вивчення таких дисциплін «Тактика Повітряних Сил Збройних Сил України», «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів», «Теоретичні та методичні основи роботи військового соціального робітника».

 

Заняття проводили:

 • полковник запасу Гриценко В.Л.

 • полковник запасу Стрижак В.В.

 

 • полковник запасу Дуб Е. П.

 

Бажаємо всім студентам успішного навчання!